НОВИНИ

Суд задовольнив клопотання про призначення Януковичу безкоштовного адвоката

Екс-президенту призначать адвоката із Регіонального центру надання безоплатної правової допомоги.

У четвер, 6 липня, Оболонський райсуд Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення і ухвалив рішення про призначення екс-президенту Віктору Януковичу безплатного адвоката із Регіонального центру надання безоплатної правової допомоги. Відповідне рішення оголосив суддя Владислав Дев'ятко.

За його словами, суд вирішив задовольнити клопотання сторони обвинувачення, оскільки розгляд справи Януковича не може здійснюватися без залучення захисника.

У свою чергу прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган зазначила, що оголошена ухвала оскарженню не підлягає. 

Нагадаємо, що 6 липня, Оболонський районний суд Києва оголосив перерву до 10:00 12 липня. Як повідомлялося, адвокати Віктора Януковича офіційно подали особисто підписану президентом-утікачем заяву про відмову від участі у процесі щодо його обвинувачення у державній зраді, який відбувається в Оболонському районному суді Києва.  5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду.

Генеральна прокуратура звинувачує Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.