НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Янукович подав до ГПУ заяву про держпереворот

Це нібито сталося ще 20 червня.

Екс-президент Віктор Янукович особисто підписав і 20 червня 2017 року через своїх адвокатів подав до Генеральної прокуратури України заяву про державний переворот. Про це повідомив його адвокат Віталій Сердюк, передає кореспондент Тижня.

За його словами, у заяві Янукович ''прямо звинувачує Арсена Авакова, Віталія Кличка, Юрія Луценка, Валентина Наливайченка, Андрія Парубія, Сергія Пашинського, Олега Тягнибока та інших''.

Як повідомлялося, 6 липня адвокати Януковича офіційно подали заяву про відмову президента-утікача від участі у процесі.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду.

Генеральна прокуратура звинувачує Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.