НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Адвокати Януковича офіційно подали заяву про його відмову від участі у процесі

Захисники екс-президента вважають, що "кількість порушень призвела до нікчемності будь-якого вироку".

Адвокати Віктора Януковича офіційно подали особисто підписану президентом-утікачем заяву про відмову від участі у процесі щодо його обвинувачення у державній зраді, який відбувається в Оболонському районному суді Києва. Про це з зали суду передає кореспондент Тижня.

"Янукович поставив крапку у процесі, який перетворився на політ шоу. Кількість порушень призвела до нікчемності будь-якого вироку – обвинувального чи виправдального. Єдиною легітимною складовою процесу було бажання Януковича брати в ньому участь", - заявив його адвокат Віталій Сердюк.

Також він укотре наголосив, що суд перебуває під безпрецедентним тиском прокуратури.

Водночас адвокати Януковича продовжать його захист в усіх інших процесах в українських судах. За словами Сердюка, нині є п’ять або шість справ, які вже опинилися чи можуть опинитися в суді (як і по обвинуваченню Януковича і ті, де Янукович обвинувачує когось, - Ред.).

Як повідомлялося, 5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду.

Генеральна прокуратура звинувачує Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.