НОВИНИ

Янукович вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду

Екс-президент заявив, що не хоче брати участі в судовому процесі.

Колишній президент України Віктор Янукович заявив, що не бажає брати участь в ініційованому в Україні судовому процесі у справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів. Про це він сказав в ефірі російського "Первого канала", передає Інтерфакс.

"Я не хочу брати участі в нібито змагальному процесі, підсумок якого заздалегідь визначений. Я прийняв рішення відкликати з процесу своїх захисників, в їхній кваліфікації сумнівів немає, але в країні знищеного правосуддя адвокати безсилі", - заявив він.

Янукович підкреслив, що "не відчував ілюзій з приводу цілей і завдань, поставлених перед судом нинішньою владою, і знав, що вони за всяку ціну прагнутимуть їх досягти".

"Винести обвинувальний вирок, звинуватити мене у всіх минулих, нинішніх і майбутніх бідах України", - заявив він.

"Це не суд, а чистої води профанація. Для мого засудження в найкоротші терміни під тиском особисто громадянина Порошенка (Петро Порошенко, президент України - Ред.) були ухвалені спеціальні закони про заочне засудження. Це пряме порушення Європейської конвенції про захист прав людини й основоположних свобод. Крім цього, на мої заяви про вимогу надання мені можливості взяти участь у судовому процесі в режимі відеоконференції мені було відмовлено", - сказав Янукович.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.