НОВИНИ

ДФС: Олександр Вілкул не сплатив майже 20 млн грн податків

Матеріали направили в ГПУ для перевірки факту можливого незаконного збагачення не ухилення від сплати податків.

Державна фіскальна служба у Дніпропетровській області провела перевірку народного депутата від Опозиційного блоку Олександра Вілкула і виявила, що в 2015 році він не сплатив 19,6 млн грн податків. Про це написала у Facebook в.о. начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

"...проведено документальну позапланову невиїзну перевірку фізичної особи Вілкула О.Ю. з питань достовірності, повноти нарахування та сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Перевіркою даних, відображених в електронній декларації за 2015-ий рік встановлено перевищення статків над загальною сумою отриманих особою доходів на суму 72,9 млн. гривень, що призвело до не сплати до бюджету податків і зборів на сумму 19,6 млн. грн", - написала вона.

Враховуючи те, що Вілкул має статус народного депутата, матеріали перевірки направили до Генеральної прокуратури України для вирішення питання щодо порушення кримінального провадження за фактами ймовірного незаконного збагачення особи та ухилення від сплати податків у великих розмірах.

Сам Вілкул написав у себе у Facebook, що звинувачення його в несплаті податків є "піаром" та що він вимагає видати йому акт перевірки.

Як повідомлялося, на різних рахунках дружини Олександра Вілкула за 2015 рік були вказані понад 3 мільйони доларів, трохи більше 190 тисяч гривень. Крім того, дружина Вілкула задекларувала готівкою 1 мільйон 800 тисяч євро і 1 мільйон 200 тисяч доларів.

У 2016 році Олександр Вілкул задекларував отримання подарунка від своєї дружини розміром понад 25 млн 800 тис. грн та отримання доходу розміром понад 52 мільйони гривень. Як пояснив прес-секретар Вілкула Сергій Мілютін, дружина перерахувала кошти, які були задекларовані на ній, це ті гроші, які були на рахунках дружини у 2015 році і які були вказані у декларації за той рік.