НОВИНИ

Антиурядові протести у Венесуелі. Кількість жертв сягнула вже 90 осіб

Акції протесту тривають з квітня, протестувальники вимагають, зокрема, відставки президента Мадуро.

Щонайменше чотири особи загинули в суботу, 1 липня, під час антивладних демонстрацій у Венесуелі. Як повідомила генеральний прокурор Венесуели Луїса Ортега Діас, люди загинули під час зіткнень у місті Баркісімето на північному заході країни.

Представники правоохоронних органів Венесуели не уточнили, хто є відповідальним за смерть протестувальників. За даними мера міста Баркісімето, демонстранти були застрелені членами проурядових збройних формувань, інформує агентство Associated Press.

Таким чином кількість жертв антиурядових протестів у Венесуелі, які тривають протягом останніх трьох місяців, складає вже щонайменше 89 осіб, зазначає агенція AFP. Понад 750 людей отримали поранення.

Нагадаємо, з початку квітня в Венесуелі майже щодня проходять акції протесту. За останніми даними, поліція затримала понад 1,3 тисяч осіб, що виступають на стороні опозиції. Ще 250 постали перед військовими трибуналами.

Президента країни Ніколаса Мадуро звинувачують у встановленні диктатури і доведенні країни до глибокої економічної кризи. Раніше Мадуро заявив про наміри внести зміни до конституції країни і тим самим вирішити кризу в Венесуелі, однак опозиціонери відмовилися брати участь в цьому процесі і назвали його незаконним.

Учасники демонстрацій вимагають проведення дострокових виборів нового президента, повного відновлення прав парламенту Венесуели, а також початку процесу відновлення економіки країни. Крім того, венесуельська опозиція звинувачує президента країни Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і тиску на судові органи, а також в економічних проблемах країни.