НОВИНИ

В обвинуваченні Януковича йдеться про понад 1 трлн грн збитків державі

У таку суму прокуратура оцінила наслідки анексії Криму

Збитки від анексії Криму, якій, на думку Генеральної прокуратури України, сприяв екс-президент Віктор Янукович становлять понад 1 трлн грн. Про це в Оболонському райсуді Києва під час зачитування матеріалів обвинувального акту екс-президенту заявив прокурор Максим Крим. Про це передає кореспондент Тижня.

Про збитки у «понад 1 трильйон 80 мільярдів 352 мільйони гривень» в обвинувальному акті йдеться після детального перерахування обставин анексії Криму та пособництва у цьому з боку Януковича.

Обвинувальний акт у суді почали зачитувати близько опівдня. Станом на 13:10 цей процес триває.

Як повідомлялося, вранці 29 червня Оболонський районний суд Києва задовольнив клопотання прокуратури про призначення спеціального судового провадження щодо Януковича. 

26 червня мало відбутися перше засідання щодо справи Віктора Януковича, але біглий екс-президент України не з'явився у суді. Тож засідання перенесли на 29 червня.

22 червня Оболонський районний суд Києва викликав екс-президента Віктора Януковича на 10 найближчих засідань суду у справі щодо державної зради. Перше з яких призначили на 26 червня.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

4 травня 2017 року Оболонський районний суд Києва розпочав підготовче засідання у справі проти Віктора Януковича про державну зраду за процедурою спеціального (заочного) досудового розслідування. У прокуратурі заявили, що в суді вимагатимуть для Януковича довічного ув'язнення.