НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Суд погодився на заочне провадження щодо Януковича

Суд відкинув аргументи захисту президента-втікача про те, що причини його неявки на засідання є поважними.

Оболонський районний суд Києва задовольнив клопотання прокуратури про призначення спеціального судового провадження щодо екс-президента України Віктора Януковича. Про це передає кореспондент Тижня.

Під час судового розгляду його питання захист Януковича наголосив, що клопотання прокуратури задовольняти не можна, оскільки причини неявки президента-втікача до суду є поважними. Зокрема, вони наголосили, що в Україні існує загроза життю Януковича. Тому розглядати справу без його особистої участі неможливо.

Водночас суд не погодився з аргументами захисту, оскільки, на думку суддів, доказів загрози життю Януковича немає.

Згідно ухвали райсуду, всі умови для призначення заочного провадження виконано: Янукович оголошений у держрозшук, знає про наявність провадження та переховується на території РФ. Окрім того, він не скористався наданою ще 4 травня можливістю вийти на зв'язок у режимі відеоконференції.

Зазначимо, що 26 червня мало відбутися перше засідання щодо справи Віктора Януковича, але біглий екс-президент України не з'явився у суді. Тож засідання перенесли на 29 червня.

Як повідомлялося, 22 червня Оболонський районний суд Києва викликав екс-президента Віктора Януковича на 10 найближчих засідань суду у справі щодо державної зради. Перше з яких призначили на 26 червня.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

4 травня 2017 року Оболонський районний суд Києва розпочав підготовче засідання у справі проти Віктора Януковича про державну зраду за процедурою спеціального (заочного) досудового розслідування. У прокуратурі заявили, що в суді вимагатимуть для Януковича довічного ув'язнення.