НОВИНИ

Макрон: Королева Анна Ярославна є спільною історією Франції та України

За словами французького президента, ця історична постать глибоко торкається давніх відносин двох країн.

Президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком у понеділок, 26 червня, у Парижі заявив, що королева Анна Ярославна є спільною історією Франції та України.

«Хочу сказати, що між нашими обома країнами є дуже глибока історія. І ви цьому присвятили деякий час, щоб віддати належне Анні Київській (у країнах Західної Європи називають Анну Ярославну - Ред.). Ви розповіли, наскільки важлива ця історія 11-го століття, наскільки вона глибоко торкається наших давніх відносин», - заявив Макрон.

Нагадаємо, що  29 травня, у Парижі після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, президент Росії Влідімір Путін назвав доньку князя Ярослава Мудрого Анну Ярославну «русской» і заявив, що французько-російські взаємини почалися з її шлюбу з Генріхом I у 1051 році.

Як повідомлялося, 26 червня президент України Петро Порошенко розпочав робочий візит до Франції. Після зустрічі з президентом України Макрон заявив про готовність країни до нової зустрічі лідерів нормандського формату (Україна, Франція, Німеччина, РФ), під час якої повинні бути напрацьовані нові передумови для врегулювання ситуації на Донбасі.