НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Засідання по держзраді Януковича перенесли на 29 червня

Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

Оболонський районний суд Києва переніс засідання у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича на 10.00 29 червня. Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Владислав Дев'ятко, передає кореспондент Тижня.

На початку судового засідання адвокати Януковича заявили, що екс-президент має право озвучити свою позицію в суді, відтак Генпрокуратура зобов'язана надати Януковичу можливість виступити в суді.

Водночас прокуратура зазначила, що на стадії попередніх судових засідань Янукович вже мав таку можливість, але не скористався нею. 

"Оболонський суд лише виконує закон... В Кодексі (Кримінальний процесуальний кодекс - ред.) зазначеного, що потрібна повторна неявка обвинуваченого, аби прокурор міг поставити питання про спеціальне судове провадження, а сторона захисту могла висловити свою думку щодо цього. Суд, у свою чергу має визначитися щодо такого судового розгляду. Відтак ми вимушені оголосити перерву до 10:00 29 червня", - оголосив Дев'ятко.

"Для спеціального судового провадження необхідна повторність нез'явлення самого обвинуваченого Януковича. Сторона обвинувачення вважає, що повторність не з'явлення вже є. Більше п'яти разів він викликавсь до слідчого під час здійснення дослідчого розслідування, а також більше п'яти разів викликався саме Оболонським районним судом. Сторона обвинувачення вважає що наразі є повторення не з'явлення", - сказав прокурор Руслан Кравченко.

Він додав, що з рішенням суду прокуратура не згодна, але поважає його.

Зазначимо, що 26 червня мало відбутися перше засідання щодо справи Віктора Януковича, але біглий екс-президент України не з'явився у суді.

Як повідомлялося, 22 червня Оболонський районний суд Києва викликав екс-президента Віктора Януковича на 10 найближчих засідань суду у справі щодо державної зради. Перше з яких призначили на 26 червня.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

4 травня 2017 року Оболонський районний суд Києва розпочав підготовче засідання у справі проти Віктора Януковича про державну зраду за процедурою спеціального (заочного) досудового розслідування. У прокуратурі заявили, що в суді вимагатимуть для Януковича довічного ув'язнення.