НОВИНИ

В Україну в серпні приїде міністр енергетики США – Порошенко

За словами президента, з Перрі буде обговорюватися участь американських компаній у приватизації енергетичних компаній України.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що чекає на візит в Україну міністра енергетики США Джеймса Річарда Перрі в серпні. Про це він сказав в інтерв'ю українським телеканалам, показаному в неділю ввечері.

"Переговори з міністром енергетики Перрі: перша домовленість, що в серпні відбудеться візит в Україну міністра Перрі. У нас є багато про що поговорити", - сказав Порошенко.

За словами глави української держави, мова йде про участь американських компаній у приватизації енергетичних компаній України.

"Друга позиція - ви знаєте, що після захоплення українських підприємств на окупованій території ми відмовилися від покупки вугілля з окупованих територій, і для прозорості цього ринку ми домовилися про американське вугілля з Пенсильванії за конкурентними цінами. Ми будемо мати гарантовані поставки мінімум 2 млн тонн вугілля, для цього створені всі умови, зараз повинні укладатися контракти", - пояснив президент.

Він також зазначив, що обговорювалися питання енергобезпеки України. "Ми суттєво збільшуємо частку американських постачальників ядерного палива Westinghouse в Україні, я сподіваюся, що нам вдасться це зробити до 55%. Ми продовжуємо будівництво заводу з відпрацьованого ядерного палива і таким чином ми злазимо з гачка, на якому, як думає РФ, вона нас тримає через відпрацьоване ядерне паливо", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, 20 червня Петро Порошенко у Вашингтоні провів зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, віце-президентом США Майком Пенсом, міністром оборони Джеймсом Меттісом, держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, міністром енергетики США Джеймсом Перрі, директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, президентом Світового банку Джимом Ен Кімом.