НОВИНИ

Сейм Польщі спростив процедуру працевлаштування на сезонну роботу для українців

Законом передбачено внесення платежу (30 злотих) за реєстрацію заяви роботодавця про намір працевлаштування іноземців.

Сейм Польщі в четвер, 22 червня, прийняв новий законопроект про популяризацію працевлаштування та установ ринку праці, що вносить зміни до закону про тимчасову працю іноземців. Про це повідомляє "Польське радіо".

За інформацією видання, законодавчими змінами передбачено, зокрема, введення оплати (30 злотих) за реєстрацію заяви роботодавця про намір найняти на роботу іноземця. Пропоновані в законі рішення стосуються іноземців, які виконують довгострокову роботу в Польщі. Йдеться про громадян Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України та Росії, які зможуть користуватися спрощеною процедурою доступу до ринку праці.

Згідно зі змінами до закону, крім дозволів на роботу, які видає воєвода на період до трьох років, введено дозвіл на сезонну роботу, які видаватиме староста (на період восьми місяців протягом календарного року).

Читайте також: У Польщі відбулися акції протесту проти "українізації ринку праці"

Пропоновані положення передбачають створення реєстру праці іноземців, що містить інформацію про класичні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу, заяви, написані з метою внесення запису до реєстру і інформацію старости про відсутність можливості задоволення кадрових потреб на місцевому ринку праці.

Законом передбачено внесення платежу (30 злотих) за реєстрацію заяви роботодавця про намір працевлаштування іноземців.

"Це зменшить зловживання і забезпечить фінансові надходження, які будуть використані старостами для виконання цього завдання. Це дозволить більш ефективно обслуговувати зацікавлених осіб повітовими управліннями праці. Планується, що платіж, зазначений у розпорядженні, буде невеликим, і складе 30 злотих", - наголошується в обґрунтуванні до закону.

Відповідно до закону, заяву можуть не зареєструвати, якщо управління визнає, що вона була складена в корисливих цілях або буде використана іноземцем для інших цілей, ніж виконання роботи для даного суб'єкта. Роботу на підставі заяви, зареєстрованої старостою, можна буде виконувати протягом шести місяців в період 12 місяців.

Нагадаємо, в 2016 році працівники Державної інспекції праці Польщі провели понад 4,2 тис. перевірок законності працевлаштування іноземців. Було перевірено понад 30 тис. іноземців з 115 країн. Найбільшу групу нелегально працевлаштованих іноземців (понад 84%) становили громадяни України.