Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович розповів про те, як після громадських дискусій змінилися наміри його відомства щодо скасування деяких державних свят. Про це йдеться в його інтерв'ю Апосторфу.

В'ятрович сподівається, що в цьому році 8 Березня було вихідним днем востаннє.

"Я переконаний, що це важливий крок, який можна і потрібно зробити. Маю великі сподівання, що нерозуміння з боку жінок щодо цієї пропозиції зміниться", - сказав він.

Він пояснив, що свято пропонують залишити, але перейменувати з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок.

"У цьому випадку статус вихідного дня тільки шкодить формату цього свята. Я думаю, що будуть ще дискусії  щодо цього, але я готовий відстоювати нашу позицію і сподіваюся, що ми зможемо переконати депутатів", - зазначив директор Інституту нацпам'яті.

Крім того, пропозиції та зауваження призвели до того, що в Інституті змінили свою думку про 1 травня.

"1 травня ми пропонували зробити робочим днем, а вирішили піти на компроміс – і у новій редакції нашого законопроекту, який ми вже подали в Кабмін, 1 травня стає не Міжнародним днем солідарності трудящих, а Днем праці, як у більшості країн Заходу, але зберігає статус вихідного дня. Ми відмовилися від своєї пропозиції, тому що вона не знайшла підтримки. Також ми відмовилися (як від вихідних, - ред.) від Дня Шевченка, який пропонували встановити, а також від Дня сім'ї", - додав В'ятрович.

Він також зазначив, що кількість людей, які готові підтримати ідею про перенесення вихідного дня з 9 на 8 травня, суттєво зросла, тому що нинішні 8 та 9 травня знову дуже чітко продемонстрували різницю в тому, як виглядають ці святкування, пов'язані з Другою світовою війною.

Як повідомлялося, Інститут національної пам'яті завершив громадське обговорення законопроекту про державні свята.