НОВИНИ

Українці назвали основні проблеми країни - опитування

Респонденти занепокоєні війною на Донбасі, економічною ситуацією та безпекою України.

Всеукраїнське опитування показало, що найбільше українців занепокоєні війною на сході країни. Про це повідомили у Київському міжнародному інституті соціології.

"Як показують результати дослідження, абсолютна більшість опитаних (72%) занепокоєна війною на Сході України. Також серед проблем, які найбільше непокоять українців – рівень життя (60%), економічна ситуація (47%) та безпека України (21%)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з усіх проблем, зазначених в питанні, найменше українців турбує статус російської мови в Україні (1%) та відносини між громадянами України різних національностей (2%).

"Порівняно з 2016 роком, рівень занепокоєності громадян суспільними проблемами мало змінився, але українців дещо менше стали турбувати відносини з Росією та злочинність", - додали в інституті соціології.

Соціологи показали відсоткове співвідношення проблемних питань за регіонами

Війна на Сході України відносно більше турбує  жителів Західного (75%) та Східного регіонів (82%), ніж жителів Центрального (68%)та Південного регіонів (65%). Занепокоєність війною порівняно з 2016 роком зросла у Східному регіоні та дещо знизилась у Центральному регіоні.

Рівень життя практично однаково турбує жителів Центрального та Південного регіонів (65% і 69% відповідно), дещо менше – жителів Західного регіону (57%), а найменше рівень життя турбує  мешканців Східного регіону (35% (проти 56% у 2016 році))

Економічна ситуація в Україні найбільше турбує мешканців Східного (58%) та Південного (50%) регіонів, дещо менше – мешканців Центрального та Західного регіонів (46% та 40% відповідно)

Безпека України майже однаково турбує мешканців Західного (24%) та Південного (23%) регіонів,  тоді як жителів Центрального (17%) та Східного регіонів (18%) - дещо менше

Відносини з Європейським Союзом порівняно більше турбують жителів Східного регіону (11%), ніж усіх інших (Західний – 2%, Центральний - 4%, Південний – 4%)

Відносини з Росією найбільше турбують жителів Південного (15%) та Східного регіонів (12%), відносно менше – жителів Центрального та Західного регіонів (10% та 6% відповідно).

Повідомляється, що всеукраїнське опитування громадської думки проводилося з 20 по 29 травня 2017 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) . Методом особистого інтерв'ю опитано 2040  респондентів, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. 

Нагадаємо, також українці назвали основні проблеми у 2016 році.