НОВИНИ

Влада Росії запропонувала смертельно хворій матері Чийгоза приїхати до СІЗО — адвокат

Транспортувати матір Чийгоза неможливо, адже це може її вбити.

Адвокат одного з лідерів кримських татар Ахтема Чийгоза Микола Полозов повідомив, що російський омбудсмен запропонував привезти смертельно хвору матір підсудного до СІЗО для зустрічі з сином. Про це захисник заявив у своєму відеозверненні.

«Сьогодні мені подзвонила уповноважений із прав людини в Криму Людмила Лубіна за дорученням омбудсмена Росії Тетяни Москалькової й повідомила про те, що побачення може бути надане за умови, якщо хвору матір Ахтема Чийгоза привезуть до Сімферополя на машині швидкої допомоги. Сьогодні ж родичі повідомили, що представник Міністерства закордонних справ Росії з'явився до місця проживання матері Ахтема Чийгоза з тією ж пропозицією. Це рішення безпринципне, блюзнірське й негуманне», – наголосив Полозов.

За його словами, транспортувати матір Чийгоза неможливо, адже це може її вбити.

Адвокат звернувся до омбудсмена Росії Тетяни Москалькової, голови ради з прав людини Росії Михайла Федотова, управління верховного комісаріату з прав людини ООН, ОБСЄ і президента України Петра Порошенка з вимогою негайно втрутитися в цю ситуацію.

Раніше в МЗС України заявили, що вимагають від окупаційної влади Криму дозволити заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу зустрітися із хворою матір’ю.

Як повідомлялося, суд в Криму продовжив термін арешту заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгоз до 8 липня.

Нагадаємо, Чийгозу інкримінують організацію масових заворушень біля будівлі Верховної ради Криму 26 лютого 2014 року. Він перебуває під вартою з січня 2015 року.