НОВИНИ

Текст законопроекту про реінтеграцію Донбасу ще не готовий — Парубій

Наразі триває обговорення майбутнього документу.

Концепція законопроекту про реінтеграцію окупованих територій Донбасу наразі обговорюється, текст документу поки не готовий. Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

"Тексту ще немає Зараз обговорюється сама концепція, і це правильний підхід, щоб на початковому етапі можна було вже визначити основні позиції, які будуть в цілому узгоджені", - сказав Парубій, додавши, що цю концепцію представив секретар ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

Серед обговорюваних позиції, за словами спікера парламенту, - зміна статусу, визнання окупованих територій формально окупованими територіями і «найголовніше - визначення юридичних передумов для ведення бойових дій і військових операції, щоб цей закон давав таке законодавче право для головнокомандувача, для РНБО.

Нагадаємо, раніше народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко заявив, що президентський законопроект щодо реінтеграції окремих районів Донбасу може бути внесений до парламенту у липні, аби розглянути його на останньому пленарному тижні поточної сесії.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. Це сталося після того, як секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.