НОВИНИ

ЗМІ розповіли, як збираються підвищувати вартість проїзду в громадському транспорті Києва

Вартість одного жетона у метро з 15 липня становитиме 5 гривень.

Із 15 липня підвищиться вартість проїзду в громадському транспорті Києва. Про це пише "Еспресо".

"Відповідно до розпорядження КМДА, ціни на проїзд у київських автобусах, тролейбусах, трамваях та фунікулері підвищать на 1 гривню. За одну поїздку доведеться заплатити 4 гривні. Вартість одного жетона у метро з 15 липня становитиме 5 гривень", - йдеться у повідомленні.

Водночас, як і раніше, власники пластикових карток зможуть дещо заощадити, поповнюючи їх одразу на кількадесят поїздок. Зокрема, при поповненні на 50 поїздок вартість однієї становитиме 4,5 гривні. 

Читайте також: КМДА пояснила, чому підвищує ціни на проїзд у громадському транспорті

Проїзд за проїзними квитками становитиме від 3,87 грн залежно від типу проїзного. Планується, що вартість разового квитка на міську електричку становитиме 7 гривень. Крім того, єдиний разовий проїзний квиток на міську електричку і трамваї №№ 4, 5 або автобуси №№ 59, 60, 61 можна буде придбати за 7 гривень.

У КМДА вважають, що збільшення тарифів дозволить покрити лише затрати на електроенергію та компенсувати витрати на заробітну плату працівникам. Водночас зазначається, що спеціалісти вирахували економічно обґрунтований тариф: проїзд у метро має становити 6,64 грн, у наземному транспорті – 6,91 грн, міською електричкою - 15,39 грн.

Нагадаємо, що востаннє тарифи на проїзд в комунальному громадському транспорті Києва (без урахування маршруток) підвищувалися в лютому 2015 року.

У січні 2017-го, коли приватні перевізники підняли ціни на проїзд у маршрутках, у КМДА запевнили, що тарифи на проїзд у комунальних тролейбусах, трамваях та автобусах залишаться незмінними.