НОВИНИ

Родини в’язнів Кремля звернулися до НАТО та ЄС із проханням посилити санкції проти РФ

Мова йде про обмежувальні заходи через масові порушення прав людини.

Родичі та колеги українських і кримськотатарських активістів, репресованих російським режимом, звернулися до керівництва ЄС та НАТО із проханням посилити санкції проти керівництва РФ через порушення прав людини. Про це йдеться в листі до вищезазначених інституцій.

Нагадуючи про річницю ухвалення Глобальної стратегії ЄС із зовнішньої і безпекової політики, ухваленої Європейською Радою 28 червня 2016 року, підписанти листа зауважують, що у своєму стратегічному документі ЄС зафіксував невизнання незаконної анексії Криму Росією і виступив за дотримання прав людини через діалог і підтримку, навіть в найскладніших випадках.

Автори листа також нагадують, що під час саміту НАТО у Варшаві 8-9 липня 2016 року було визнано, що «Росія несе повну відповідальність за серйозне погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові», а «Європейський парламент у своїй резолюції від 16 березня 2017 року відзначив відповідальність окупаційної влади за політичні переслідування, незаконні арешти, тортури кримськотатарських та українських активістів, за порушення свободи слова та преси у Криму».

Дивіться також: В’язні Кремля - інфографіка

Тож правозахисники, родичі, колеги політичних бранців Кремля закликали відкритим листом керівництво ЄС і НАТО вивести «на перший план права людини», як це зазначено в Глобальній стратегії ЄС, та ввести в подальшому як персональні обмежувальні заходи проти керівництва Росії, відповідального за кричущі порушення прав людини, так і санкції секторального характеру.

Зокрема в листі зазначено: «... режим санкцій має включати: заморожування у західних фінансових установах персональних активів кремлівської клептократії, включно з членами родини і «колом друзів» Путіна; поступове заміщення імпорту до ЄС російської нафти, нафтопродуктів, газу та вугілля неросійськими; відмову ЄС та країн-членів від російських проектів безтранзитних газотранспортних систем на зразок проекту «Північний потік-2».

Як повідомлялося, раніше родини в’язнів Кремля звернулися до Європарламенту з проханням запровадити нові санкції проти РФ. До тексту резолюції запропоновано включити положення про запровадження нового виду санкцій Європейського Союзу проти РФ за масові порушення прав людини в окупованому Криму, призначення спеціального представника Європейського Союзу по окупованому Криму та непідконтрольній уряду частині Донбасу, створення оперативної робочої групи для формування переліку осіб, причетних до фабрикування кримінальних справ проти політв’язнів тощо.