НОВИНИ

Прикордонники назвали кількість українців, які скористалися безвізом

Загалом, з початку діїї безвізового режиму, кордон перетнули понад 25 тисяч громадян.

Безвізовим режимом з країнами Європейського Союзу скористалися понад 2,5 тисячі українців. Про це повідомили у Державній прикордонній службі України у понеділок, 19 червня.

Загалом з 11 червня кордон перетнули 25 тисяч громадян.

"З початку дії безвізу кордон з країнами ЄС перетнуло понад 25 тисяч осіб, громадян України. Для себе вони обрали подорож повітряним шляхом, зокрема виліт через аеропорт «Київ» та «Бориспіль». 
З них перевагами безвізового режиму скористались вже понад 2,5 тис. наших співвітчизників", - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, 11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції.

Щоб скористатися цим режимом, треба мати біометричний паспорт і, так само як і у випадку з візовим режимом, бути спроможним на прохання прикордонних органів довести мету й умови своєї поїздки, свою платоспроможність тощо. Безвізовий режим дозволяє перебувати у країнах, яких він стосується, до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування.

Після цього біометричний закордонний паспорт України в глобальному рейтингу впливовості піднявся з 46 на 30 місце.