НОВИНИ

Росія розірвала взаємодію з США через збитий літак сирійської армії

У Міноборони РФ назвали інцидент "порушенням суверенітету" Сирії.

Міністерство оборони Російської Федерації з 19 червня припиняє взаємодію з США із запобігання інцидентів в небі над Сирією через збитий силами коаліції літак армії Башара Асада. Про це повідомляє низка російських ЗМІ.

У Міноборони назвали інцидент з літаком "порушенням суверенітету" Сирії. У відомстві повідомили, що тепер будь-які безпілотники і літаки міжнародної коаліції в Сирії на захід від річки Євфрат будуть розглядатися російськими ППО як повітряні цілі.

Міноборони також вимагає "ретельного розслідування" військовими США інциденту з сирійським літаком. Центральне командування США пояснило ситуацію тим, що літак скидав бомби поблизу позицій підрозділів "Демократичних сил Сирії" (SDF), яких підтримує міжнародна коаліція.

Росія і США підписали меморандум про безпеку польотів в Сирії в жовтні 2015 року. Документ регламентує дії всіх літаків і безпілотників в повітряному просторі Сирії.

РФ вже призупиняла дію меморандуму після того, як у квітні США завдали ракетних ударів по сирійській авіабазі. У травні відомство повідомило про рішення відновити дію документа.