НОВИНИ

Перша група турецьких військових прибула на навчання в Катар

Анкара відправила військових на підставі окремого закону, який підписав президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Перша група турецьких військових прибула в столицю Катару Доху і провела навчання на військовій базі Тарік бін Зіяд, повідомляє сайт телеканалу Al Jazeera з посиланням на інформацію Міністерства оборони Катару.

Анкара відправила військових на підставі окремого закону, який президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган підписав 9 червня. Разом з ним він схвалив і окрему угоду про співпрацю в навчанні військових. Парламент Туреччини схвалив законопроект про відправку військових на тлі того, як десять країн розірвали дипломатичні відносини з Катаром, звинувативши Доху в фінансуванні ісламістів і екстремістів.

Ердоган критикував розрив відносин цих країн з Катаром, назвавши такі кроки неприйнятними. Спроби ізолювати Доху є «нелюдськими і суперечать ісламським цінностям», заявляв президент Туреччини. Також Туреччина відправила в Катар військову делегацію для обговорення підготовки до розгортання турецького контингенту.

Нагадаємо, після розриву відносин Доха підписала з Вашингтоном угоду про покупку партії винищувачів F-15. Повідомлялося, що вартість угоди склала $12 млрд.