НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

У Києві пройшов четвертий Марш рівності

Акція відбувалася під посиленою охороною поліції і минула без значних провокацій.

У Києві в неділю, 18 червня, пройшов четвертий "Марш рівності" в рамках "Київ-Прайд 2017", організований для привернення уваги до прав ЛГБТ. Про це інформує кореспондент Тижня з місця події.

У демонстрації взяли участь близько 2 тисяч осіб. Учасники зібралися біля Будинку вчителя на вул. Володимирській. Водночас біля Червоного корпусу КНУ ім. Шевченка зібралися противники демонстрації: близько 40 людей заблокували дорогу, поставили аудіотехніку, звідки звучали українські пісні та анти-ЛГБТ пропаганда.

Противники прайду. Фото Станіслава Козлюка

У результаті марш обійшов протестувальників по бульвару Шевченка та вул. Терещенківській і фінішував на площі Льва Толстого.

Акція відбувалася під посиленою охороною правоохоронців. За інформацією організаторів, її мали охороняти близько 6 тисяч поліцейських.

Фото: Станіслав Козлюк

Дорогою виникли кілька незначних сутичок, противники маршу забирали в учасників прапорці, троє людей намагалися зупинити ходу, але їх відтіснили поліцейські.

Фото: Олександр Рудоманов

Зазначимо, Марші рівності проходять у Києві з 2013 року. 12 червня 2016 року у Марші рівності взяли приблизно півтори тисячі осіб. Його охороняли приблизно 5500 співробітників поліції і 1200 бійців Національної гвардії. Національна поліція затримала 57 супротивників «маршу». Після профілактичних бесід затриманих відпустили, а проти 10 осіб склали адміністративні протоколи за статтею «дрібне хуліганство».