НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Суд у справі Януковича призначив дату першого засідання по суті

Справу розглядатиме колегія суддів, оскільки клопотання про суд присяжних не подавалося.

Відкрите судове засідання щодо державної зради колишнього президента Віктора Януковича відбудеться 26 червня цього року о 10.00. Таке рішення 16 червня ухвалили судді Оболонського районного суду міста Києва, повідомив кореспондент Тижня.

Зачитуючи рішення, суддя Владислав Дев’ятко зауважив, що наразі відсутні підстави для заочного судового провадження.

«Наразі відсутні підстави для спеціального судового провадження. Суд погоджується із захистом, оскільки дане питання (заочного провадження – Ред.) може бути вирішене за відповідним клопотанням судових засіданнях. Це не є питанням підготовчого судового засідання», – сказав він.

Водночас суддя додав, що таке питання можуть розглянути в наступних засіданнях.

«У наступному судовому засіданні, якщо повторно буде заявлене клопотання про заочне судове провадження, суд повернуться до його вирішення», – сказав головуючий.

Також Дев’ятко додав, що справу розглядатиме колегія суддів, оскільки клопотання про суд присяжних не подавалося.

Суддя наголосив, що під час засідання 26 червня суд заслухає обвинувальний акт, а також вирішить питання щодо порядку дослідження доказів.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, у справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

4 травня 2017 року Оболонський районний суд Києва розпочав підготовче засідання у справі проти Віктора Януковича про державну зраду за процедурою спеціального (заочного) досудового розслідування. У прокуратурі заявили, що в суді вимагатимуть для Януковича довічного ув'язнення.