НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Суд у справі Януковича пішов визначатися з датою першого засідання по суті

Суд видалився, аби визначитися, чи приймати до розгляду обвинувальний акт прокуратури та чи давати дозвіл на заочний судовий розгляд.

Судді Оболонського районного суду міста Києва, які мають розглядати провадження щодо державної зради колишнього президента Віктора Януковича, пішли до нарадчої кімнати, аби призначити дату судового розгляду по суті. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

Суд, заслухавши клопотання захисників, видалився, аби визначитися, чи приймати до розгляду обвинувальний акт прокуратури та чи давати дозвіл на заочний судовий розгляд.

«За наслідками висловлених думок двох сторін суд видаляється до нарадчої кімнати», – повідомив суддя Владислав Дев’ятко.

Під час кількох судових засідань адвокати прокурора наполягали на тому, що Янукович не може прибути в Україну, оскільки його життю нібито існує загроза.

Зокрема, адвокати екс-президента просили допитати свідків, які можуть надати цьому підтвердження.

«Ми не вимагаємо допиту свідків у справі по суті, ми вимагаємо допиту свідків, які дадуть свідчення про наявність загрози життю Віктора Януковича, дадуть свідчення щодо замаху на життя діючого президента України. Ми просимо допитати ряд свідків з числа Держохорони, які були очевидцями тих подій, по яких стріляли. Вони бачили, як відбувається насильницьке захоплення влади, як відбуваються замахи на життя Віктора Януковича», – заявили адвокати.

Однак таке клопотання лишилося без задоволення.

В той же час, речник Оболонського районного суду Інна Свинаренко зазначила, що наразі точно не може сказати, коли судді повернуться з нарадчої кімнати.

«Це було четверте підготовче судове засідання. Суду було важливо з’ясувати три важливі питання. По-перше –думку сторін з приводу складу суду: справу розглядатиме склад колегії з трьох суддів чи це буде суд присяжних. Друге питання – заочний судовий розгляд. І третє питання – проведення судового розгляду. Наразі всі обставини з’ясовані і судді видалилися до нарадчої кімнати щодо визначення питання судового розгляду. Зараз буде ухвала суду: переводити засідання до наступної стадії чи ні. Однак точно сказати, як довго триватиме нарада, неможливо. Це таємниця нарадчої кімнати», – повідомила у коментарі журналістам Свинаренко.

Як відомо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді.

У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

4 травня 2017 року Оболонський районний суд Києва розпочав підготовче засідання у справі проти Віктора Януковича про державну зраду за процедурою спеціального (заочного) досудового розслідування. У прокуратурі заявили, що в суді вимагатимуть для Януковича довічного ув'язнення.