НОВИНИ

Суд у Росії залишив у силі рішення про депортацію донецької сепаратистки Мармазової

Тетяну Мармазову очікує видворення з Росії за порушення міграційного законодавства.

Суд міста Тула (РФ) залишив в силі рішення про депортацію за межі Росії колишнього проректора Донецького національного університету Тетяну Мармазову, незважаючи на її відсутність на засіданні. Про це на своєму сайті написав її чоловік Руслан Мармазов.

Раніше, 29 травня, суд міста Тули виніс рішення про депортацію громадянки України Тетяни Мармазової за межі Росії за порушення міграційного законодавства. Мармазова подала апеляцію, проте 7 червня, в призначений день не з'явилася на засідання з причини, як розповів її чоловік, різкого погіршення здоров'я. Слухання її апеляції були перенесені на 14 червня, проте і цього разу хвороба перешкодила їй прибути в суд.

Колишній проректор Донецького національного університету з виховної Тетяна Мармазова була одним з найбільш активних прихильників і провідників "російської весни" на Донбасі. До окупації на посаді проректора вона чинила опір спробам надати вишу ім’я українського письменника та політв'язня Василя Стуса. Однак після захоплення бойовиками частини Донецької області і проголошення так званої "ДНР" вона переїхала в Росію, мотивуючи це тим, що на окупованій території "республіки" їй нібито загрожує небезпека. При цьому довгий час Мармазова залишалася професором сепаратистського клону Донецького національного університету і лише в травні 2017 року була звільнена за прогули.

Руслан Мармазов впродовж 2005-2015 років був прес-секретарем футбольного клубу «Шахтар». А два роки тому він переїхав до Москви через невдоволення українською владою.