НОВИНИ

Ігор Луньов: На повну потужність Сили спецоперацій ЗСУ повинні вийти до 2020-го

За майже півтора року виконані всі завдання першого етапу — формування самого командування ССпО, його укомплектування та оперативна підготовка офіцерів.

На повну потужність Сили спеціальних операцій Збройних сил України (ССпО ЗСУ) повинні вийти до 2020 року, а на 2017 рік стоїть завдання переробити нормативну базу відповідно до стандартів НАТО. Про це в інтерв’ю Тижню розповів командувач ССпО ЗСУ Ігор Луньов.

За його словами, процес перероблення нормативної бази доволі специфічний, адже розуміння «стандартів НАТО» у всіх різне.

«Для цього ми співпрацюємо з представниками Альянсу. Вони нам надають безцінну допомогу в реформуванні. Звичайно, ми потребуємо й матеріально-технічної, й інформаційної допомоги, але самі теж навчилися ефективній роботі. Тому зараз відбувається взаємовигідне співробітництво. Ми маємо унікальний досвід, який вони зацікавлені вивчати, натомість переймаємо в зарубіжних колег ті речі, які вже зараз відрізняють нас від радянського спецназу. Це інше мислення, інші підходи до планування», — сказав Луньов

Найважливішим моментом командувач Сил спецоперацій називає зміну менталітету під час підготовки, і під час виконанні операцій.

«А найважливіший момент — ми змінюємо менталітет і під час підготовки, і під час виконанні операцій. Ми по-іншому ставимося до людини. Однак усе це при стовідсотковому виконанні бойових завдань», — розповів він.

Також, за словами Луньова, за майже півтора року виконані всі завдання першого етапу — формування самого командування ССпО, його укомплектування та оперативна підготовка офіцерів.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»