НОВИНИ

Юнкер прокоментував можливість введення санкцій проти Чехії, Угорщини і Польщі

Раніше Єврокомісія вирішила запустити проти цих трьох країн процедури про недотримання європейського законодавства.

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що у Брюсселя не було іншого виходу, як розпочати щодо Чехії, Угорщини і Польщі, які відмовляються приймати біженців з Греції та Італії, процедури про порушення європейського законодавства.

"Мова не йде про санкції, хочу це підкреслити, - сказав глава Єврокомісії. - Мова просто про констатацію того, що європейське право не поважається. Єврокомісія є гарантом договору, а це означає, що запуск цих процедур - її обов'язок. Сьогодні ми маємо численні випадки порушення договору, які могли б стати предметом процедури про порушення. Але не слід прирівнювати процедури про порушення до санкцій. Мова, я повторюю, про те, щоб привести до поваги європейського права, запускаючи процедуру про порушення. це не те ж саме, що і санкції ".

Раніше Єврокомісія заявила, що, незважаючи на регулярні заклики про переселення біженців, Чехія, Угорщина та Польща, ігноруючи юридичні зобов'язання, не вжили необхідних заходів відповідно до рішення Ради ЄС. З цієї причини Єврокомісія вирішила запустити процедури про недотримання європейського законодавства проти цих трьох країн.

Нагадаємо, видання Politico писало, що Польща, Угорщина і Чехія опинилися перед загрозою введення санкцій з боку Європейського союзу через відмову виконувати квоти з прийому біженців.