НОВИНИ

В Одесі СБУ викрила конвертцентр, який фінансував терористів "ДНР"

Правоохоронці встановили, що організатори конвертаційного центру допомагали клієнтам переводити гроші у готівку та ухилятися від сплати податків.

Працівники Служби безпеки України припинили в Одесі діяльність конвертаційного центру, через який протягом 2016-2017 років «відмивалися» гроші місцевих комерційних структур. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, правоохоронці встановили, що організатори конвертаційного центру допомагали клієнтам переводити гроші у готівку та ухилятися від сплати податків. За попередніми оцінками, через конвертцентр щомісячно проходило понад 50 мільйонів гривень. Оперативники спецслужби також з’ясували, що частина грошей отриманих від оборудок переправлялася на фінансування незаконних збройних формувань т.зв. "ДНР".

Читайте також: На Одещині суд заарештував горілчаний завод росіянина, якого підозрюють у співпраці з "ДНР"

Під час обшуків в офісах центру, місцях проживання та автомобілях фігурантів справи співробітники  СБ України вилучили печатки фіктивних комерційних структур, понад чотириста тисяч доларів США, платіжну та бухгалтерську документацію, яка доводить проведення фінансових оборудок та відповідну комп’ютерну техніку.

За матеріалами СБУ накладено арешти на рахунки підприємств, які використовувалися організаторами фінансових оборудок для протиправної  діяльності.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.

Нагадаємо, у квітні СБУ викрила в Києві потужний канал фінансування терористів. Правоохоронці вилучили $1 млн 622 тис., 3 млн 145 тис. грн, €258 тис., 55 тисяч російських рублів та 40 грамів золота у злитках.