Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
13 червня 13:28   ▪   Версія для друку

Більшість українців не має потреби в навичках виявлення дезінформації – опитування

Мешканці західних областей виявляють більше зацікавленості в додаткових знаннях, натомість у східних регіонах такої потреби не відчувають.

Майже 60% українців вважають, що здатні відрізнити правдиву інформацію від неправдивої у ЗМІ. Про це свідчать результати опитування, яке проводилося в лютому-березні 2017 року на замовлення StopFake.

При цьому, згідно з результатами опитування, мешканці півдня і сходу мають більше певності щодо розпізнавання дезінформації, на відміну від мешканців західних областей.

Крім того, опитування засвідчило, що більшість українців не має потреби в додаткових знаннях і навичках для виявлення дезінформації. Загалом по Україні лише 29,5% населення відчувають таку потребу, понад 58% - не відчувають. При цьому на заході відсоток ти, хто бажає мати додаткові навички, вищий - майже 45% порівняно з приблизно 25% у центрі й на півдні і 18% на сході.

Нагадаємо, дослідження Інституту масової інформації, проведене в січні 2017 року, показало. що в інтернет-ЗМІ на окупованих територіях Донбасу 82% матеріалів про самопроголошену "владу" т.зв. “ДНР” та “ЛНР” є компліментарними, 18% є нейтральними, натомість критичних матеріалів немає взагалі. Проте переважна кількість матеріалів про українську владу (87%) в ЗМІ, що підлягали аналізу, виявилися негативно забарвленими, 13% матеріалів були нейтральними, а позитивних матеріалів не було виявлено взагалі. Найбільше матеріалів нейтрального характеру були присвячені діяльності народної депутатки Надії Савченко.

 


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено