НОВИНИ

На Львівщині СБУ затримала головного редактора за вимагання хабара з чиновника

За інформацією СБУ, за 500 доларів редактор обіцяв припинити журналістське розслідування проти держслужбовця.

Співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією та прокуратурою викрили на вимаганні хабара редактора інтернет-видання на Львівщині. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Як зазначили в СБУ, головний редактор, який також є головою однієї з громадських організацій, вимагав від керівника філії державного підприємства 500 доларів. За ці гроші він, за даними СБУ, обіцяв припинити журналістське розслідування проти чиновника та не публікувати його.

"Суму в гривневому еквіваленті головний редактор отримав на банківську картку, після чого повідомив посадовцю, що підготовку матеріалу «замовили» конкуренти для його звільнення з посади", - ідеться в повідомленні.

Співробітники спецслужби затримали головного редактора за ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Кримінальне провадження триває за ч. 2 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання).

Львівське видання Гал-інфо повідомляє, затриманим виявися Володимир Ліпчанський, редактор інтернет видання міста Стрий. На сторінці Ліпчанського у Facebook вказано, що він є головним редактором інформаційного вісника «Депеша» та очолює громадську організацію «Журналістське розслідування і правова допомога».

Нагадаємо, у Донецькій області прокуратура та Служба безпеки затримали чоловіка, який, представляючись заступником командира одного з добровольчих батальйонів, вимагав від громадян гроші