НОВИНИ

Юнкер закликав ЄС збільшити зусилля у сфері оборони

За його словами, весь Євросоюз в цілому витрачає на оборону вдвічі менше, ніж Сполучені Штати.

Євросоюз не може більше використовувати свою повагу до НАТО в якості зручного алібі, щоб заперечувати необхідність нарощування власних зусиль Європи в галузі оборони, заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

"Відчувати себе в безпеці в своєму власному будинку - це одне з найбільш основоположних і загальних прав. Наш союз повинен забезпечити це", - сказав глава Європейської комісії, виступаючи 9 червня у Празі на конференції високого рівня з питань оборони і безпеки, який транслювала телеслужба Євросоюзу.

"Однієї лише м'якої сили недостатньо у усе більш мілітаризованому світі. Необхідна оборонна політика ЄС, яка заслуговує на довіру", - підкреслив Юнкер.

За його словами, весь ЄС в цілому витрачає на оборону вдвічі менше, ніж Сполучені Штати. Голова Єврокомісії вважає, що настав час "розбудити" сплячу красуню "Лісабонського договору - постійне структуроване співробітництво (в області оборони, - ред.), або PESCO".

Нагадаємо, Канада збирається значно зміцнити свій військовий потенціал та збільшити витрати на оборону у зв'язку з тим, що більше не може розраховувати на допомогу США щодо протидії терористичним загрозам. 

Раніше канцлерка Німеччини Анґела Меркель закликала європейців до більшого єднання на тлі неоднозначного підсумку саміту Великої Сімки та серйозних розбіжностей у поглядах Євросоюзу та Сполучених Штатів Америки за президента Дональда Трампа.