НОВИНИ

МЗС України відреагувало на відвідування Криму делегацією російських високопосадовців

Дипломатичне відомство висловило рішучий протест.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговою незаконною поїздкою до Криму групи високопосадовців держави-окупанта на чолі з головою Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Валентиною Матвієнко, що відбулася з грубим порушенням українського законодавства та міжнародного права. Про це повідомляється на сайті МЗС.

«Розглядаємо цей та інші подібні так звані «візити» керівництва Російської Федерації як демонстративне нехтування Кремлем державним суверенітетом України, Статутом ООН, Резолюціями Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» A/Res/68/262 від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)» A/Res/71/205 від 19 грудня 2016 року, Бакинською Декларацією та Резолюціями Парламентської Асамблеї ОБСЄ, зобов’язаннями за двосторонніми договорами та іншими нормами міжнародного права», - йдеться у заяві.

Читайте також: Через візит до окупованого Криму п'ятьом європейським політикам заборонили в'їзд в Україну

Також повідомляється, що Міністерству закордонних справ РФ передали відповідну ноту протесту.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що делегація європейських та українських політиків нібито прибула на територію окупованого Криму з триденним візитом. За даними російських ЗМІ у делегацію нібито увійшло близько 20 осіб, серед яких депутати Європарламенту, а також політики з країн Європейського союзу, СНД і Латинської Америки.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що СБУ має проаналізувати інформацію щодо перебування у Криму політиків з європейських та інших країн для запровадження проти них санкцій.