НОВИНИ

Путін назвав нарощення військової сили на Південних Курилах реакцією на дії США

Він сказав, що бази НАТО наближаються до західних кордонів РФ і нарощується їх військовий контингент.

Президент РФ Владімір Путін заявив, що Москва нарощує військові сили в районі Південних Курил у відповідь на зростання військового потенціалу США на Корейському півострові і не буде байдуже дивитися на розгортання систем ПРО на Алясці та в Південній Кореї.

"Що стосується нарощування наших військових потенціалів на Далекому Сході РФ і на островах, зокрема. Це не ініціатива Росії, як і в іншій частині світу - в Європі", - сказав Путін, відповідаючи на питання японського журналіст  про можливість демілітаризації Південно-Курильських островів.

Зазначивши, що бази НАТО наближаються до західних кордонів РФ і нарощується їх військовий контингент, Путін сказав: "А що ми можемо робити - дивитися на це чи просто безвольно? Ми відповідним чином реагуємо".

Він дорікнув світовим ЗМІ та міжнародній громадськісті в замовчуванні даної проблеми. Окрім того, за його словами, в разі передачі Південних Курил Японії є ймовірність розміщення там військ США, що для Росії неприйнятно.

Нагадаємо, раніше Японія допускає можливість розміщення військових баз США на двох Курильських островах, якщо ті будуть передані Росією Токіо.