НОВИНИ

Полторак підписав наказ про призов офіцерів запасу

Термін призову становить 18 місяців.

Міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про призов офіцерів запасу на військову службу в Збройні сили України, повідомив начальник Головного Управління персоналу - заступник начальника штабу Генерального штабу ЗСУ Артур Артеменко на брифінгу у вівторок, 30 травня.

"П'ять хвилин тому я отримав інформацію, що міністр підписав наказ про призов офіцерського запасу на військову службу. Тепер наказ відправлять до Мін'юсту. Термін призову становить 18 місяців", - зазначив він.

Артеменко пояснив, що за рішенням міністра, можуть призиватися особи віком до 43-х років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою офіцерів запасу, завершили навчання на війській кафедрі, мають вищу освіту і первинне офіцерське звання.

"Після отримання повістки офіцер запасу має прибути на пункт збору в певний термін і розпочати виконання визначених завдань. У разі неявки без поважних причин вони відповідатимуть у порядку, визначеному законом", - наголосив він.

За словами Артеменка, причинами для відстрочення призову для офіцерів запасу можуть бути ті ж самі причини, що і у контрактників: сімейні обставини, стан здоров'я, час для здобуття освіти, для продовження професійної діяльності.

Заступник начальника Генштабу зазначив, що за останні сім років в Україні сформовано ресурс з офіцерів запасу у кількості 91 тис. 957 осіб.

"Ми закликаємо необхідну кількість для укомплектування першої лінії, саме там потрібні командири взводів", - сказав він.

За словами Артеменка, офіцерів запасу не залучатимуть до виконання завдань у зоні АТО за умови, якщо вони особисто не підпишуть контракт і особисто не погодяться на службу в АТО.

"Після призову буде проведено підготовку або допідготовку – протягом трьох місяців. Потім вони працюватимуть на посадах у частинах поза зоною АТО", - розповів він.

Нагадаємо, 27 травня у Міноборони роз’яснили деякі положення порядку призову осіб офіцерського складу на військову службу у 2017 році.