НОВИНИ

Макрон розповів про результати переговорів із Путіним щодо ситуації в Україні

Президент Франції запевнив, що "були досягнуті дуже важливі зрушення".

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що проінформує канцлерку Німеччини Ангелу Меркель про необхідність активізації роботи в "нормандському" форматі з  врегулювання українського питання. Про це Макрон повідомив за підсумками переговорів з президентом РФ Владіміром Путіним у Версалі.

"Я буквально в найближчі години повідомлю канцлеру Німеччини про те, що ми домовилися активізувати "нормандський" формат і провести переговори з присутністю представників ОБСЄ", - сказав Макрон.

Він також зазначив, що в діалозі з РФ по Україні "були досягнуті дуже важливі зрушення".

Президент Франції також підтвердив, що "якщо знадобиться, то потрібно буде посилити санкції (проти РФ через ситуацію на Донбасі - ред), але якщо буде ескалація".

"Якщо буде деескалація, то цього не буде. І я хочу, щоб була саме деескалація", - сказав Макрон.

Читайте також: Комета Макрона

Нагадаємо, 28 травня родини українських політв’язнів звернулися до Макрона напередодні його зустрічі з Путіним та попросили президента Франції зробити все можливе для звільнення всіх політичних заручників Кремля. Крім того, в Парижі на площі Прав людини пройшли протести проти візиту до Франції російського президента.

Як повідомлялося, президент Франції Емманюель Макрон 29 травня провів зустріч із російським лідером Владіміром Путіним у Версальському палаці.