НОВИНИ

На Запоріжжі затримали жінку, яку підозрюють у причетності до створення "народної республіки"

Зловмисниця організовувала масові акції, під час яких публічно закликала до підтримки сепаратизму, а також поширювала відповідні матеріали.

Працівники СБУ проводять розслідування діяльності місцевої мешканки, яку підозрюють у причетності до створення "Запорізької народної республіки". Про це повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області.

Згідно з повідомленням, громадянка України, мешканка Мелітополя, в 2014-2017 роках неодноразово виїжджала в Росію для зустрічей з представниками спецслужб. Вона отримувала від них завдання і фінансування на створення так званої "Запорізької народної республіки".

Після цього жінка організовувала в Мелітополі та інших населених пунктах області масові акції, під час яких публічно закликала до підтримки сепаратизму, а також поширювала відповідні матеріали.

Слідство ведеться в межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (надання допомоги іноземній державі в проведенні підривної діяльності проти України).

Нагадаємо, 23 травня Київський райсуд Харкова засудив до шести років позбавлення волі лідера руху "Південний схід" Юрія Апухтіна, який навесні 2014 року був одним із лідерів місцевого "антимайдану", а згодом став ініціатором створення «Харківської народної республіки».

Крім того, 15 травня Служба безпеки повідомила про підозру жителю Києва, який організував у Рівному несанкціонований мітинг із закликами до створення "Рівненської народної республіки".