Родичі українських політичних в’язнів, яких утримує Кремль, звернулися до президента Франції Емманюеля Макрона напередодні запланованої на понеділок, 29 травня, його зустрічі з президентом Росії з проханням, щоб він вимагав від Путіна звільнення заручників.

Окрім членів родин свої підписи під листом поставили також українські діячі громадських організацій і правозахисники. У посланні до президента Франції названо прізвища осіб репресованих на анексованому Росією Кримі та українців, які перебувають в російських арештах і тюрмах. Це, зокрема, Олег Сенцов, Олександр Кольченко та інші.

Автори листа зазначили, що на Кримському півострові панує атмосфера терору і жаху, яка характерна для російського авторитарного правління, що застосовує репресії і дискримінацію по відношенню до людей, які виступають проти російської окупації.

«Ми звертаємося до Вас, пане президенте, передати Владіміру Путіну наші вимоги про звільнення всіх політичних заручників Кремля ... і посилити санкції проти Росії ...», - написали автори листа до президента Макрона.

Як повідомлялося, президент Франції Емманюель Макрон 29 травня проведе зустріч з російським лідером Владіміром Путіним у Версальському палаці. Тут відкриється виставка, присвячена історії візиту Петра I до Франції в 1717 році.