НОВИНИ

Голову Запорізької ОДА Бриля остаточно звільнили з лав СБУ

Рішення погодили Голова СБУ Василь Грицак та президент Петро Порошенко.

Генерал-майор Служби безпеки України Костянтин Бриль, який із 2016 року обіймає посаду голови Запорізької обласної державної адміністрації, звільнений у запас, повідомили у суботу, 27 травня, у прес-службі СБУ на сторінці у Facebook.

Зазначається, що рішення про звільнення у запас Бриля погодили глава Служби безпеки України Василь Грицак та Президент Петро Порошенко. 

«Костянтин Бриль обрав для себе шлях держслужбовця та вирішив надалі служити Батьківщині на посаді голови Запорізької облдержадміністрації», - йдеться у повідомленні. 

18 травня Бриль подав рапорт на власне звільнення із лав СБУ в запас, щоб, за його словами, оприлюднити електронну декларацію про доходи.

Як повідомлялося, ЗМІ поширили інформацію, що в Генеральній прокуратурі ініціювали відкриття кримінального провадження проти голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля. Однак ГПУ спростувала ці дані.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура України направила в Національне антикорупційне бюро України інформацію про неподання електронної декларації Брилем. 

Зазначимо, що в розслідуванні програми «Схеми» йдеться, що Бриль єдиний з голів облдержадміністрацій не подав електронну декларацію, хоча майже все життя працював на держслужбі. Згідно з інформаційною довідкою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Бриль є власником понад 40 соток землі та двох будинків на 625 та 282 квадратних метрів в елітному поселенні Пуща-Водиця у Києві. Дружина Костянтина Бриля Майя є власницею квартири площею 222 квадратні метри та гаража в центрі Києва, однокімнатної квартири під Києвом, а також мисливського будинку в урочищі «Діброва» у Київській області.

Сам Бриль заявив, що не оприлюднювати декларацію йому наказала Служба безпеки України, в лавах якої він служить.

Костянтина Бриля призначили головою Запорізької ОДА в квітні 2016 року.