НОВИНИ

Український політв'язень Панов подав проти Росії позов до ЄСПЛ

Обвинувачений вимагатиме повернути його в Україну і залучити до справи офіційний Київ як третю сторону.

Український політв'язень Артур Панов, якого влада Росії звинувачує у підготовці теракту в Ростові-на-Дону, подав скаргу до Європейського суду з прав людини, повідомляє видання «Кавказский узол» із посиланням на лист Панова.

У листі, переданому через адвоката, Панов заявляє, що стосовно нього були порушені статті Європейської конвенції про право на свободу й особисту недоторканність, а також на справедливий судовий розгляд. Обвинувачений підкреслює, що буде вимагати від Росії повернути його в Україну і залучити до справи офіційний Київ як третю сторону.

19-річний Артур Панов був затриманий на початку грудня 2015 року в Ростовській області після перетину українсько-російського кордону за підозрою у підготовці теракту в Росії. 14 лютого в Північно-Кавказькому військовому окружному суді міста Ростов-на-Дону почався судовий процес у його справі. Разом з Пановим на лаві підсудних опинився ростовський студент, якому інкримінують сприяння у «злочинній діяльності» українця.

Перебуваючи під вартою, Панов 3 травня оголосив сухе голодування з вимогою екстрадиції його в Україну протягом двох тижнів. 11 травня його стан різко погіршився. 17 травня в Генеральному консульстві України в Ростові-на-Дону повідомили, що Панов припинив голодування.