НОВИНИ

Іспанська влада відпустила Колобова через фальшивий лист від ГПУ – Єнін

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження і розслідує підробку підпису Юрія Столярчука.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом підробки підпису заступника генерального прокурора України Юрія Столярчука, на підставі якого Іспанія відпустила з-під варти колишнього міністра фінансів Юрія Колобова. Про це повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін в ефірі телеканалу "112.Украіна" в п'ятницю.

"У відповідь на звернення іспанської сторони щодо процесуального статусу Колобова на адресу іспанських органів влади було направлено фальшивий лист про те, що нібито на той момент Колобов не розглядався українським слідством в статуті підозрюваного. Потім нами було з'ясовано, що зазначений лист не належав заступникові генерального прокурора пану Столярчуку. І в зв'язку з цим ми порушили відповідне кримінальне провадження та направили відповідне міжнародно-правове доручення, і зараз ми на стадії очікування відповіді іспанської сторони за цим фактом", - сказав Єнін.

Він зазначив, що саме цієї документ став підставою для звільнення Колобова з-під варти, оскільки "на той момент Колобову вже було оголошено підозру, а в псевдодокументом було зазначено, що у органів слідства немає питань до Колобова".

Єнін повідомив, що видача Колобова Україні і кримінальне провадження за фактом підробки підпису Столярчука є паралельним напрямком слідства.

"Як відомо, буквально недавно Генпрокуратура отримувала дозвіл на застосування до Колобова спеціальної процедури заочного засудження і найближчим часом воно піде до суду, незалежно від того, перебуває він в Україні чи ні", - сказав заступник генпрокурора.

Колобов підозрюється в скоєнні кримінального злочину за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). 

Нагадаємо, Колобов зник у серпні 2014 року. У жовтні СБУ оголосила його в розшук і відкрила кримінальне провадження. Тоді повідомили, що підставою став залучений Україною кредит від Росії у грудні 2013 року.

19 січня 2015 року Печерським районним судом міста Києва за клопотанням Генеральної прокуратури України постановлено ухвалу про обрання для Колобова запобіжного заходу – взяття під варту. Колобов був заарештований в курортному містечку Альтеа в автономній області Валенсія (Іспанія) на початку березня 2015 року.У січні 2016 року Іспанія відмовила Україні у видачі Колобова. У травні Печерський райсуд Києва наклав арешт на 199,4 млн грн, які належать матері екс-міністра фінансів Юрія Колобова. 

У липні цей же суд Києва заарештував дві квартири і три машиномісця дружини Колобова. ​

13 травня 2017 року Апеляційний суд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування щодо Колобова.