НОВИНИ

Адвокат Фейгін заявив, що листа Сущенка доставили президенту Франції

Правник висловив сподівання, що на зустрічі Макрона і Путіна 29 травня тему українського в'язня порушуватимуть.

Адвокат незаконно затриманого в Росії українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін у четвер, 25 травня, повідомив, що лист його підзахисного президенту Франції Еммануелю Макрону доставили, принаймні в його канцелярію.

"У французькому посольстві мені підтвердили, що лист мого підзахисного президенту Макрону доставлено за призначенням. Тобто, щонайменше, - в канцелярію президента Франції. Сподіваюся, на зустрічі Макрона і Путіна 29 травня якось ця тема порушуватиметься", - сказав Фейгін.

Він пояснив, що, на його думку, сьогодні французько-російський діалог неможливий без обговорення ряду проблем, серед яких перша, - спроби втручання у вибори Президента Франції, а також, серед інших - і "кейс Сущенка", журналіста-міжнародника, акредитованого при французькому МЗС.

Водночас Фейгін заявив, що до зустрічі президентів Франції та Росії у Версалі готуються пікети на підтримку України і зокрема Сущенка.

"Можу точно сказати, що до приїзду Путіна у Франції будуть акції протесту проукраїнських активістів. Як мінімум, на площі Трокадеро в Парижі. Можливо, якщо дозволить сек'юріті, то і у Версалі, де пройде зустріч. Будуть порушені теми Криму, Донбасу, українських політв'язнів. І в тому числі, Романа Сущенка", - сказав Фейгін.

Нагадаємо, 26 квітня Лефортовський суд Москви продовжив до 30 червня арешт українському журналісту Романові Сущенку, обвинуваченому в РФ в шпигунстві.

Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ.