НОВИНИ

МЗС перевіряє інформацію про затримання 18 травня під час жалобних заходів в окупованому Криму

За словами речниці, перевірка може зайняти певний час.

Міністерство закордонних справ України перевіряє інформацію про затримання 18 травня в Криму. Про це в коментарі заявила речниця українського зовнішньополітичного відомства Мар'яна Беца.

"Ми перевіряємо цю інформацію. Але через те що в нас немає там (у Криму – ред.) консульських або дипломатичних представництв, ми діємо через журналістів, правозахисників і міжнародні організації, які можуть дистанційно отримувати інформацію, тому це (перевірка – ред.) може зайняти певний час", – зазначила Беца.

Як повідомлялося, 18 травня в Сімферополі затримали кількох людей з кримськотатарськими прапорами. Пізніше російська поліція Бахчисарая затримала п'ять машин з молодими людьми, які їхали з кримськотатарськими прапорами, на водіїв автомобілів склали протоколи. Також у кримських татар, які вийшли на жалобні заходи, масово перевіряли документи.

Нагадаємо, 18 травня в Україні відзначали День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року сталінський режим розпочав масову депортацію із Криму близько 200 тисяч корінних мешканців. Майже половина кримських татар загинула в дорозі чи на місцях вигнання. Після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня відзначають також як День боротьби за права кримськотатарського народу.