НОВИНИ

Попаснянський водоканал через борги не може постачати воду на окуповану Луганщину — МінТОТ

Сума боргу за електроенергію складає 145 млн грн.

Підприємство «Попаснянський районний водоканал» не може здійснювати постачання питної води на окуповану територію Луганської області через борг за електроенергію у 145 млн гривень. Про це йдеться у повідомленні Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

«Протягом тривалого часу водоканал забезпечував водопостачанням споживачів ОРЛО, не отримуючи будь якої компенсації за її споживання. За цей час у підприємства накопичилася заборгованість за спожиті ресурси, в тому числі за електроенергію. За даними керівництва КП, сума боргу за електроенергію складає 145 млн грн, відтак постачання питної води на непідконтрольну територію на даному етапі є неможливим», — розповіли в міністерстві.

Також повідомляється, що значну допомогу – технічну та фінансову – підприємству протягом останніх років надавали міжнародні організації, оскільки Попаснянський водоканал забезпечує якісною питною водою всю Луганську область.

Як повідомлялося, 26 квітня на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську сторони висловили готовність погасити заборгованість і відновити поставки води на окуповані території Донбасу.

Також нагадаємо, що раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що Україна не буде припиняти постачання води на окуповані території Донецької та Луганської областей з гуманітарних міркувань.