НОВИНИ

Вищий спецсуд залишив умовний термін екс-голові Запорізької облради у справі про розгін Майдану

Скаргу Межейка щодо скасування вироку через його невинуватість було відхилено.

Колишньому голові Запорізької облради Віктору Межейку залишили умовне покарання у справі про розгін мирного мітингу під Запорізькою ОДА 26 січня 2014 року. Відповідне рішення виніс Вищий спеціалізований суд, інформує прокуратура Запорізької області.

«Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2017 касаційну скаргу прокуратури області щодо невідповідності призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого, а також скаргу Межейка В.І. щодо скасування вироку через його невинуватість в інкримінованих злочинах, залишені без задоволення, а вирок Кіровського районного суду м. Кіровограда без змін», - ідеться у повідомленні.

Нагадаємо, вироком суду від 13 липня 2015 року Межейко був визнаний винним в організації масових заворушень під час проведення мирних акцій протесту біля будівлі Запорізької ОДА. За вироком йому було призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права займати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями у органах місцевого самоврядування строком на 3 роки та в силу ст. 75 КК України звільнено від відбування призначеного судом основного покарання, якщо він протягом іспитового терміну 3 роки не скоїть іншого злочину та виконає покладені на нього судом обов’язки.

Як повідомлялося, 26 січня 2014 року у Запоріжжі за участі правоохоронців і «тітушок» жорстоко розігнали мітингувальників.