НОВИНИ

Бірюков розповів про вражаючі перспективи українських Сил спецоперацій

За словами помічника міністра оборони, вже в 2020 році ССО заступить на бойове чергування у складі НАТО.

У 2019 загін українських Сил спецоперацій пройде сертифікацію, а з 2020 року заступить на бойове чергування у складі підрозділів сил швидкого реагування НАТО, повідомив помічник міністра оборони Юрій Бірюков на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 19 травня.

«Що таке НАТО Response Force? Що таке NATO Special Operation Task Group? Це сили спеціальних операцій Альянсу, що перебувають завжди в стані повної бойової готовності. Це елітний клуб сверхпрофі, що виконує точкові завдання по всьому світу. Це клуб, закритий клуб, куди ми отримали запрошення: з 2016 року наші ССО отримали статус «первинної операційної готовності» і приступили до навчання за стандартами НАТО», - розповів він.

Як повідомлялося, 19 травня міністр оборони України заявив про збільшення фінансування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Нагадаємо, 16 червня 2016 року Верховна Рада прийняла закон, яким запроваджуються в дію Сили спецоперацій. 7 липня Верховна Рада України визначила правовий статус і методи застосування ССО: за зміни до деяких законів щодо ССО ВСУ №4795 проголосували 250 народних депутатів.

До завдань ССО входить проведення глибинних рейдів і організація засідок в тилу противника, диверсії, підготовка плацдармів для просування основних військ, евакуація цілей, деблокування оточених українських військ і так далі.