НОВИНИ

Ув'язненого в Криму українця Лугіна етапували до російської колонії

За словами дружини засудженого, Андрій Лугін нині перебуває у Мордовії.

Засудженого у Криму громадянина України Андрія Лугіна, без надання медичної допомоги вивезли на територію Росії, повідомила у п'ятницю, 19 травня дружина арештованого Ірина Лугіна.

"6 травня надійшла офіційна відповідь на ім'я адвоката від медичної частини СІЗО. Вони повідомили, що його (Андрія Лугіна - Ред.) нібито оглянув лікар і його можуть етапувати до Мордовії без медичного супроводу. Через кілька днів без супроводу медпрацівників його вивезли на територію Росії, до міста Краснодара, не знявши шви і не надавши подальшої реабілітації після операції. Після цього його вивезли в Ростов-на-Дону, а потім - до колонії в Мордовію", - роповіла Лугіна.

За її словами, вона звернулася до Європейського суду і різні міжнародні правозахисні організації з цього питання.

"Ми подали скаргу до Європейського суду, а також звернулися до Червоного Хреста з приводу його розшуку і надання медичної допомоги", - додала Ірина Лугіна.

Нагадаємо, 26 квітня Андрій Лугін перерізав вени, протестуючи проти переміщення до Росії.

Офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надіслав листа російському омбудсмену щодо ув'язненого Андрія Лугіна.

На початку травня повідомлялося, що Лугина після операції відвезли в невідомому напрямку.

Як повідомлялося раніше, Лугін був засуджений ще у 2010 році вироком Апеляційного суду АРК. Рішення набуло чинності в 2012 році за ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Вперше вони були переміщені з території Кримського півострову Федеральною службою виконання покарань РФ на територію Росії в середині 2016 року. У березні 2017 Лугіна привезли з Мордовії у Сімферополь для проведення слідчих дій, обіцяли залишити в Криму, де залишається його сім'я, а зараз намагаються знову вивезти до Мордовії.

Лугін підготував і передав відкрите звернення до української влади та міжнародних інстанцій, в яких просить змусити РФ виконувати Резолюцію ПАРЄ від 12 жовтня 2016 року і не вивозити його і інших засуджених з Криму та повернути Україні тих засуджених, хто цього бажає.

Зазначимо, що в українському МЗС у відповідь на запит Тижня повідомили, що станом на 1 квітня 2016 року було відомо про 170 випадків повторного засудження українців і про 179 випадків вивезення їх з анексованого Криму до Росії. За інформацією правозахисників, кількість вивезених Росію в'язнів - щонайменше 2200 людей.

17 березня 2017 року, після домовленостей українського і російського омбудсманів, Федеральна служба виконання покарань Російської Федерації передала Україні 12 ув'язнених, які відбували покарання в установах позбавлення волі на території тимчасово окупованого РФ Криму. 

Детальніше про ситуацією з українськими в'язнями в окупованому Криму читайте в матеріалі "Кримські тюрми. Як забрати в'язнів з окупації"