НОВИНИ

Спецпредставник ЄС привітав "президента" Південної Осетії. У Грузії вимагають роз’яснень

Як заявив міністр культури Грузії, логічним продовженням має стати заміна Залбера на іншого кандидата.

У Грузії висловили обурення через те, що спецпредставник Євросоюзу з питань кризи на Південному Кавказі і в Грузії Герберт Залбер привітав так званого президента невизнаної Південної Осетії. Інцидент прокоментував міністр культури Михайло Гіоргадзе, повідомляє Jam-News.

Зазначається, що під час візиту до Південної Осетії 16 травня Залбер привітав новообраного президента невизнаної Південної Осетії з перемогою на виборах.

«В першу чергу, хочу привітати вас з результатами виборів і початком роботи в дуже важливій посаді», — звернувся він до Анатолія Бібілова.

Як заявив міністр культури Грузії, це категорично неприйнятно для грузинської сторони, яка звернулася до ЄС, і логічним продовженням має стати заміна Залбера на іншого кандидата.

З приводу цього питання представника ЄС в Грузії Яноша Германа викликали в МЗС країни.

Після зустрічі з Германом заступник голови МЗС Давид Дондуа заявив, що з боку ЄС не раз були зроблені заяви в підтримку Грузії, проте цього разу Тбілісі чекає від Брюсселя роз'яснень.

Нагадаємо, 9 квітня у невизнаній Південній Осетії, окрім псевдореферендуму, пройшли вибори так званого президента. Міністерство закордонних справ Грузії засудило так звані вибори і референдум у Південній Осетії, називаючи їх провокацією. 

Як відомо, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще три держави – Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.