Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль подав рапорт на власне звільнення із лав СБУ в запас, щоб оприлюднити електронну декларацію про доходи. Про це він повідомив у Facebook.

«Днями я написав рапорт про звільнення в запас з лав СБУ. Прийняте мною рішення погодили голова Служби безпеки України Василь Грицак і президент України Петро Порошенко. Цим я хочу уникнути навіть натяків на подвійні стандарти і "особливий статус" для кого б то не було з держслужбовців. Це рішення стане законною підставою для оприлюднення моєї електронної декларації як держслужбовця», - зазначив Бриль.

За його словами, він хоче оприлюднити свою декларацію.

«Найближчим часом я направлю листа у НАЗК з проханням додати у відкритий доступ мою декларацію в установленому Законом порядку», - запевнив чиновник.

Він також пояснив, як очолив облдержадміністрацію.

«У свій час це рішення було продиктоване не спокійними умовами в регіоні, який межує з зоною проведення АТО. Саме для підтримки миру і стабільності в Запорізькій області мене і направили у відрядження..Піти в запас - було дуже непростим для мене рішенням. Адже я ношу погони з 14 років», - наголосив посадовець.

Як повідомлялося, ЗМІ поширили інформацію, що в Генеральній прокуратурі ініціювали відкриття кримінального провадження проти голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля. Однак ГПУ спростувала ці дані.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура України направила в Національне антикорупційне бюро України інформацію про неподання електронної декларації Брилем. 

Зазначимо, що в розслідуванні програми «Схеми» йдеться, що Бриль єдиний з голів облдержадміністрацій не подав електронну декларацію, хоча майже все життя працював на держслужбі. Згідно з інформаційною довідкою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Бриль є власником понад 40 соток землі та двох будинків на 625 та 282 квадратних метрів в елітному поселенні Пуща-Водиця у Києві. Дружина Костянтина Бриля Майя є власницею квартири площею 222 квадратні метри та гаража в центрі Києва, однокімнатної квартири під Києвом, а також мисливського будинку в урочищі «Діброва» у Київській області.

Сам Бриль заявив, що не оприлюднювати декларацію йому наказала Служба безпеки України, в лавах якої він служить.

Костянтина Бриля призначили головою Запорізької ОДА в квітні 2016 року.