НОВИНИ

Голова Запорізької ОДА заявив, що звільняється із лав СБУ

Посадовець пояснив своє рішення тим, що хоче оприлюднили електронну декларацію.

Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль подав рапорт на власне звільнення із лав СБУ в запас, щоб оприлюднити електронну декларацію про доходи. Про це він повідомив у Facebook.

«Днями я написав рапорт про звільнення в запас з лав СБУ. Прийняте мною рішення погодили голова Служби безпеки України Василь Грицак і президент України Петро Порошенко. Цим я хочу уникнути навіть натяків на подвійні стандарти і "особливий статус" для кого б то не було з держслужбовців. Це рішення стане законною підставою для оприлюднення моєї електронної декларації як держслужбовця», - зазначив Бриль.

За його словами, він хоче оприлюднити свою декларацію.

«Найближчим часом я направлю листа у НАЗК з проханням додати у відкритий доступ мою декларацію в установленому Законом порядку», - запевнив чиновник.

Він також пояснив, як очолив облдержадміністрацію.

«У свій час це рішення було продиктоване не спокійними умовами в регіоні, який межує з зоною проведення АТО. Саме для підтримки миру і стабільності в Запорізькій області мене і направили у відрядження..Піти в запас - було дуже непростим для мене рішенням. Адже я ношу погони з 14 років», - наголосив посадовець.

Як повідомлялося, ЗМІ поширили інформацію, що в Генеральній прокуратурі ініціювали відкриття кримінального провадження проти голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля. Однак ГПУ спростувала ці дані.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура України направила в Національне антикорупційне бюро України інформацію про неподання електронної декларації Брилем. 

Зазначимо, що в розслідуванні програми «Схеми» йдеться, що Бриль єдиний з голів облдержадміністрацій не подав електронну декларацію, хоча майже все життя працював на держслужбі. Згідно з інформаційною довідкою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Бриль є власником понад 40 соток землі та двох будинків на 625 та 282 квадратних метрів в елітному поселенні Пуща-Водиця у Києві. Дружина Костянтина Бриля Майя є власницею квартири площею 222 квадратні метри та гаража в центрі Києва, однокімнатної квартири під Києвом, а також мисливського будинку в урочищі «Діброва» у Київській області.

Сам Бриль заявив, що не оприлюднювати декларацію йому наказала Служба безпеки України, в лавах якої він служить.

Костянтина Бриля призначили головою Запорізької ОДА в квітні 2016 року.