НОВИНИ

Стала відома дата подачі Україною апеляції на рішення суду Лондона щодо «боргу Януковича»

Як зазначив міністр фінансів, визначена дата 10 червня може бути зміщена у межах одного дня.

Міністерство фінансів України 10 червня має намір подати апеляцію на рішення Високого суду Лондона за позовом Росії до України щодо єврооблігацій на $3 млрд, повідомив міністр фінансів с у четвер, 18 травня.

«Апеляцію подаємо 10 червня», - сказав Данилюк.

Він уточнив, що ці терміни відповідають раніше визначеним, додавши, що дата може бути зміщена у межах одного дня.

Як повідомлялося, Росія подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича». 29 березня суд ухвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд. В той же час в рішенні суду відсутнє остаточне рішення по суті спору.

Також нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня 2015 року, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, тодішній міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.

4 травня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до статті 4 закону України "Про особливості здійснення угод з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом", яким продовжується термін дії тимчасового мораторію на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями.