НОВИНИ

У Раді проігнорували низку законопроектів про медичні послуги для учасників АТО

Не вистачило голосів, щоб внести документи на розгляд.

У четвер, 18 травня, Верховна Рада не включила до порядку денного проекти законів №6328, №6328-1 про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів учасникам АТО.

"За" внесення на розгляд проголосував 191 депутат, "проти" – 2. Не голосував 141 присутній у сесійній залі, утрималися – 34.

Закон визначає, що держава повинна фінансувати за рахунок страхування медичні послуги та лікарські засоби тим, хто отримав поранення, контузії або каліцтва під час АТО.

Для учасників АТО передбачено повну оплату за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування:

1) екстреної медичної допомоги;

2) первинної медичної допомоги;

3) вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

4) третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

5) паліативної допомоги.

Передбачалося, що учасникам АТО повністю оплачуватиметься за рахунок державного солідарного медичного страхування лікування та медичні засоби. Таким чином, вони звільняються від обов’язку оплати власним коштом необхідних медичних послуг.

Також нардепи провалили голосування за Проект закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів №6327, №6327-1. "За" висловилися 164 депутати, "проти" – 6, утрималися – 63, не голосували – 134.

Крім того, рішення по внесенню зміни до статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" (Проект закону №6347, №6347-1) прийнято не було. "За" висловилися183 присутні в сесійній залі депутати, "проти" – 4, утрималося – 50. 130 нардепів не голосували.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів встановив присвоєння статусу учасника бойових дій після 30 днів сумарного перебування в зоні проведення антитерористичної операції або участі в бойовому зіткненні. Станом на початок 2017 року статус учасника бойових дій отримали майже 278 тисяч осіб.